Logo
Logo
zavolajte nám tel.  0905 80 80 83 | PREDAJŇA | CYKLO SERVIS | B2B
Po-Pia: 9.00-18:00 So: zatvorené
Naposledy zobrazené

 

 


NUTREND FLEXIT Drink 400 g

Cena 14.60
DOSTUPNOSŤ: externý sklad
Príchuť:
jahodaexterný sklad 0.000
broskyňaexterný sklad 0.000
grepexterný sklad 0.000
pomarančexterný sklad 0.000
Cena bez DPH: 12.17
Kód produktu: NT50371
Výrobca: Nutrend
KS

Flexit drink - Nutrend

Obsahuje glukozamín sulfát, chondrotin sulfát, kolagénne bielkoviny a peptidy, aminokyseliny, MSM, kyselinu hyalurónovú. Pre doplnenie a obohatenie výživy pri kĺbových problémoch, osoby s rizikom opotrebenia a námahy kĺbov (pri športe, nadváhe), osoby so zníženou pohyblivosťou alebo únavou kĺbov. Ochranný a regeneračný systém spojivového a kostného tkaniva (kĺby, kĺbové puzdrá, chrupavky, šľachy, väzy atď).

Charakteristika:

Glukozamín je látka telu vlastná, ktorá sa v organizme tvorí z krvného cukru. Je dôležitý pre pohyblivosť kĺbov, hraje rozhodujúcu úlohu pri syntéze spojivových tkanív, obmedzuje katabolické procesy v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je prekurzor chondroitínu.

Chondroitín sulfát - základný stavebný kameň pre výstavbu a obnovu spojivových tkanív. Jeho dostatok chráni chrupavky proti deštrukcii a poškodeniu.

Kyselina hyalurónová - v chrupavke je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty - kĺbovej tekutiny, ktoré dodáva mäkkosť, pružnosť a mazlavost. Štruktúra molekuly kyseliny hyaluronovej spôsobuje jej schopnosť aj pri nízkej koncentrácii viazať mnoho molekúl vody za tvorby viskózneho gélu, ktorý pojivovým tkanivám prináša schopnosť odolávať vonkajšiemu tlaku.

MSM (methylsulfonylmethan) - organická zlúčenina síry, ktorá sa bežne vyskytuje v ľudskom tele. Zúčastňuje sa pri tvorbe štruktúry vlákien kolagénu. Vďaka svojej antioxidačnej aktivite napomáha brániť poškodzovaniu chrupavky vplyvom voľných radikálov. Síra v MSM napomáha tvorbe základných aminokyselín metionínu a cysteínu.

L-Prolín - aminokyselina nevyhnutná k tvorbe kolagénu, urýchľuje regeneráciu poškodených chrupaviek a väziva.

Vitamíny C, B6, D3 - podporujú životne dôležité funkcie, stimulujú nápravné pochody a prispievajú k odolnosti organizmu.

Vápnik - nevyhnutný pre výstavbu kostí.
Horčík - pôsobí spolu s vápnikom, potrebný pre nervovú a svalovú činnosť, tzv "protistresový minerál".

Odporúčané dávkovanie:

1x denne 10 g, ráno na lačno alebo 1x denne 20 g ráno na lačno.
Dbajte na zvýšený príjem tekutín! Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Použitie: pred použitím pretrepať. Pomer riedenia: 20 g do 250 ml vody. Zodpovedajúce množstvo prášku nasypte do malého množstva vody, zamiešajte a doplňte na požadovaný objem. Po cca 5 minutách dochádza k vyčereniu roztoku a sú v ňom zjavné gelovité častice, ktoré vytvára kyselina hyaluronová. Po otvorení skladujte pri teplotě do 25 °C a spotrebujte do 30 dní.

Tabuľka nutričných hodnôt

Energetická hodnota 1382 kJ/ 325 kcal 277 kJ/65 kcal
Bielkoviny 50,4 g 10,1 g
Sacharidy 29 g 5,8 g
Cukry 0 g 0 g
Tuky 0 g 0 g
Nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Sodík 0 g 0 g
Vápnik 460 mg = 58 % odd 92 mg = 12 % odd
Horčík 275 mg = 73 % odd 55 mg = 15 % odd
Vitamín C 500 mg = 625 % odd 100 mg = 125 % odd
Vitamín B6 25 mg = 1786 % odd 5 mg = 357 % odd
Vitamín D3 37,5 µg = 750 % odd 7,5 µg = 150 % odd

Chondroitín sulfát 750 mg 150 mg
Glukosamín sulfát 1500 mg 300 mg
Kolagénna bielkovina 50000 mg 10000 mg
Methyl sulfonyl methan (MSM) 1500 mg 300 mg
Kyselina hyaluronová (sodná soľ) 100 mg 20 mg
L-Prolín 2500 mg 500 mg

obsah odmerky: 25 g
pomer riedenia: 20 g na 250 ml vody
odd...odporúčaná denná dávka


Zloženie

príchuť broskyňa: hydrolyzát želatíny, maltodextrín, glukonát horečnatý, glukonát vápenatý, aróma, L – Prolín, glukosamín sulfát (draselná soľ), regulátor kyslosti kyselina citrónová, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, vitamín C (kyselina L - askorbová), regulátor kyslosti kyselina jablčná, farbivo beta karotén, protihrudkujúce činidlá fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý, sladidlá acesulfam K a sukralóza, kyselina hyaluronová (sodná soľ), farbivo karmín, vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol). Alergény: kôrovce.

príchuť pomaranč: hydrolyzát želatíny, maltodextrín, glukonát horečnatý, glukonát vápenatý, aróma, L – Prolín, glukosamín sulfát (draselná soľ), regulátor kyslosti kyselina citrónová, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, vitamín C (kyselina L - askorobová), regulátor kyslosti kyselina jablčná, farbivo beta karotén, protihrudkujúce činidlá fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý, sladidlá acesulfam K a sukralóza, kyselina hyaluronová (sodná soľ), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol). Alergény: kôrovce.

príchuť jahoda: hydrolyzát želatíny, maltodextrín, glukonát horečnatý, glukonát vápenatý, L – Prolín, glukosamín sulfát (draselná soľ), regulátor kyslosti kyselina citrónová, aróma, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, vitamín C (kyselina L - askorbová), regulátor kyslosti kyselina jablčná, protihrudkujúce činidlá fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý, sladidlá acesulfam K a sukralóza, farbivo karmín, kyselina hyaluronová (sodná soľ), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol). Alergény: kôrovce.

príchuť grep: hydrolyzát želatíny, maltodextrín, glukonát horečnatý, glukonát vápenatý, L – Prolín, glukosamín sulfát (draselná soľ), regulátor kyslosti kyselina citrónová, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitín sulfát, aróma, vitamín C (kyselina L - askorbová), regulátor kyslosti kyselina jablčná, protihrudkujúce činidlá fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý, sladidlá acesulfam K a sukralóza, kyselina hyaluronová (sodná soľ), látka zvýrazňujúca chuť naringín, vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín D3 (cholekalciferol). Alergény: kôrovce.

Výživový doplnok pre športovcov. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosah detí! Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Chráňte pred mrazom. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Výrobok môže obsahovať stopy sóje a mliečnej bielkoviny.