Kvôli optickému senzoru, ktorý do hodiniek dodáva spoločnosť Mio, sú hodinky o 3,5 milimetra vyššie. Na ruke to však nie je nič dramatické a rovnako ako 220 vyzerajú dobre aj na drobnejšom dámskom zápästí. Garminu sa naozaj podaril gumový krúžok na spodnej strane hodiniek, vďaka ktorému výborne sedia na ruke a nemajú tendenciu sa posúvať ani v plnom športovom nasadení. Dobré usadenie na zápästí je navyše veľmi dôležité pre správnu funkciu optického snímača.
Samozrejme ma zaujímala presnosť merania tepu zo zápästia, takže som vybehol s dvoma hodinkami na rukách zároveň. Okrem opticky meracieho Forerunner 225 ešte s druhými hodinkami Garmin Fenix 3, tentoraz s tradičným hrudným pásom. Ako je vidieť na priloženom grafe, obidva spôsoby merania sa prakticky zhodujú. Odchýlka je len v úvodnej časti po výbehu, ktorá býva pri hrudných pásoch problematická, ak ho pred vybehnutím nenavlhčíte, čakajú totiž, až sa zapotíte.
Ak niekomu optické snímanie napriek tomu z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje (problém môže nastať v prípade tmavšieho odtieňa kože či tetovania) alebo chce nosiť športtester napríklad v zime cez oblečenie, nie je samozrejme problém optický senzor vypnúť a využiť akýkoľvek hrudný pás, ktorý podporuje protokol ANT +.
Dnes už si prakticky žiadny výrobca nemôže dovoliť do športových hodiniek nepridať monitor dennej aktivity. Garmin platformu pre meranie celodenného pohybu vyvíja už od náramku Vívofit a postupne ju pridáva do všetkých svojich zariadení. Nechýba ani vo Forerunner 225, čo je zároveň druhá novinka oproti predchodcovi 220. Na displeji hodiniek môžete sledovať, koľko ste prešli krokov, koľko vám zostáva do splnenia denného cieľa.
Všetky ostatné funkcie zostali rovnaké, teda jeden špecializovaný režim pre bežcov, možnosť prepojenia s mobilným telefónom (pre synchronizáciu aktivít so službou Garmin Connect alebo živý prenos vášho behu cez internet) alebo intervalové tréningy. Hodinky vás tiež budú chváliť za najrôznejšie bežecké rekordy. Naopak tu nenájdete platformu Connect IQ pre inštalovanie dodatočných aplikácií a widgetov, ktorú Garmin implementuje až do vyšších multišportových hodiniek.
Optický merač tepu evidentne veľa energie neuberá, pretože so zapnutým GPS a s meraním tepu vydržali hodinky zaznamenávať presne 10 hodín a 8 minút, čo zodpovedá Forerunner 220 a väčšine bežcov by to stačilo na celý týždeň. GPS je tradične veľmi presné a signál chytá väčšinou v priebehu niekoľkých sekúnd.
Cena sa aktuálne pohybuje okolo tristo eur. Ak však beháte a trénujete predovšetkým podľa tepovej frekvencie a hrudný pás vám pocit z behania znepríjemňuje, je meranie tepu zo zápästia takmer na nezaplatenie.
Garmin Forerunner 225
Výdrž: 6 dní v režime hodiniek / 8 hodín pri GPS
Vodotesnosť: 5 ATM
Konektivita: Bluetooth Smart, ANT +
Výška hodiniek: 16 mm
Hmotnosť: 55 g
Cena: 300 €
klady:
Presné meranie tepu zo zápästia
Monitor dennej aktivity
elegantný dizajn
Prepojenie s mobilným telefónom
zápory:
Bluetooth je možné využiť iba pre mobilný telefón a nie pre ďalšie príslušenstvo
Iba jeden bežecký režim