Logo
Logo
zavolajte nám tel.  0905 80 80 83 | PREDAJŇA | SERVIS | B2B
Po-Pia: 9.00-18:00 So: 9:00-12:00
Naposledy zobrazené

 

 


Nutrend ARGININ 120 caps

Cena 14.90
Pôvodná cena 15.68, - 5 %
DOSTUPNOSŤ: externý sklad
Balenie:
120 caps
Cena bez DPH: 12.42
Kód produktu: NT50314
EAN: 8594073171023
Výrobca: Nutrend
KS

Nutrend ARGININ 120 caps

je jednou zo základných aminokyselín ľudského organizmu. Jeho základnou funkciou je zvýšené prekrvenie periférií (prostredníctvom zvýšenej produkcie oxidu dusnatého NO), vyššia produkcia somatotropinu (rastového hormónu- STH ), zlepšená funkcia pohlavných orgánov a u mužov zvýšená spermatogenóza (tvorba spermií).

Charakteristika účinnej látky - arginínu:
Arginín je neesenciálna aminokyselina, s radom dôležitých úloh v organizme. Pre lepšie pochopenie je potrebné uviesť aspoň základné smery účinkov arginínu. Jedným z dvoch zásadných vplyvov organizmu je funkcia arginínu ako prekurzoru tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v periferných častiach organizmu pôsobí vazodilatačne (znižuje tonus) na hladké svalstvo – v konečnom dôsledku to znamená, že sa rozšíria cievy, zvýši sa prekrvenie, čo umožní zásobenie periférií živinami a kyslíkom. Na túto vlastnosť existujú dva možné pohľady.

1. z hľadiska športovej výkonnosti a regenerácie
Vplyv arginínu na športovú výkonnosť a regeneráciu – vďaka zvýšenému množstvu oxidu dusnatého NO (arginín je prekurzorom) dilatuje cievy zásobujúce svalové tkanivo a vďaka väčšiemu prietoku krvi sa do tkaniva dostane viac kyslíka a glukózy v priebehu záťaže. Pokiaľ sa na daný princíp podívame ešte bližšie, tak glukóza spoločne s množstvom kyslíka sú limitom predovšetkým dlhodobej intenzívnej záťaže, takže tu môže arginín pomôcť zvýšiť výkonnosť. Z hľadiska krátkodobého maximálneho výkonu (do 30 sekúnd) je potrebné vnímať, že organizmus čerpá energiu predovšetkým zo zdrojov operatívne dostupných vo svalových bunkách a arginín môže vďaka rozšíreniu ciev pomôcť následnej regenerácii – urýchli doplnenie spotrebovaných sacharidov, rýchlejšie odplavenie metabolitov. Užitie arginínu v potréningovej fáze vďaka zvýšenému prekrveniu urýchli regeneráciu, vyplavenie metabolitov a doplnenie zásob glykogénu vo svalových vláknach.

2. z hľadiska zvýšenia prekrvenie pohlavných orgánov
Fungovanie pohlavných orgánov je založené na schopnosti dodať dostatok krvi k prekrveniu. Konkrétne u mužov je na tomto založená schopnosť udržať erekciu. Arginín vďaka schopnosti rozšiřovať cievy podporuje funkciu a obecne je považovaný za prostriedok zlepšujúci kvalitu sexuálneho života. Ďalším dôležitým faktom z hľadiska reprodukčných funkcií je to, že mužské sperma je tvorené prevažne arginínom (95%), teda dostatočné množstvo arginínu, alebo prípadná suplementácia zlepšuje schopnosť tvorby spermií (spermatogenéziu).


Svojím účinkom je arginín vhodný pre:
• nárast svalovej hmoty - zvyšuje produkciu somatotropínu (rastového hormónu - STH)
• zvýšenie prekrvenia - pomocou oxidu dusnatého (NO)
• podporu imunitného systému
• urýchlenie procesu hojenia
• zvýšenie sily a podporu rastu a zachovania svalovej hmoty
• zníženie hladiny cholesterolu
• zvýšenie tvorby spermatu
• spokojný sexuálny život

Odporúčané dávkovanie:
Pre zlepšenie regenerácie nárast svalovej hmoty: 4 kapsuly Arginínu po výkone
Pre podporu sexuálneho apetítu: 4 kapsuly pred výkonom
Pre celkovú vitalizáciu a stimuláciu imunitného systému: 2 kapsuly ráno, 2 kapsuly večer.

Použitie ARGINÍNU:
podľa odporúčaného dávkovania postupne prehltnite kapsuly a zapite dostatočným množstvom vody alebo športového nápoja. Nie sú vhodné alkoholické a mliečne nápoje. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Kapsuly nehryzte! Po otvorení skladujte pri teplote do 25 °C a spotrebujte do 3 messiacov.

Potravina určená pre zvláštnu výživu. Vhodné pre športovcov. Nie je určené pre deti. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosah detí. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

ARGININE nutriční hodnoty:
  100 g 1 kapsle
Energetická hodnota 1700 kJ/400 kcal 10 kJ/2,4 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené nastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Bílkoviny 100 g 0,6 g
Sůl 0 g 0 g
L-arginin 83 000 mg 500 mg
1 kapsle: 600 mg
Hmornost obsahu balení: 72 g