Logo
Logo
zavolajte nám tel.  0905 80 80 83 | PREDAJŇA | SERVIS | B2B
Po-Pia: 9.00-18:00 So: zatvorené
Naposledy zobrazené

 

 


Polar M460

NOVINKA
Cena 179.90
DOSTUPNOSŤ: 2-5 dní
Cena bez DPH: 149.92
Kód produktu: 90064757
EAN: 725882039305
Výrobca: POLAR
KS

Cyklopočítač Polar M460 

Polar M460 bez hrudného pásu, je cyklopočítačom novej generácie s integrovaným GPS prímačom, ktorý za túto cenu ponuká funkcie, aké inde nenájdete. Dominantou sú nové tréningové nástroje. Z modelu V800 si vzal Ortostatický test, ktorý zjisťuje úroveň aktivity parasympatiku, teda reálnu odozvu orgranizmu na sériu tréningov. Z jednotlivých meraní máte jasný prehľad o tom, kedy ste unavený, kedy ste fit. Ďalšou motivačnou zložkou je prepojenie so Strava Live Segments, ktoré vás v priebehu jazdy burcujú k prekonaniu samého seba na určitých úsekoch tratr. Špecialitou M460 je orientácia na riadenie tréningu podľa výkonu. V spojení s najrôznejšími snímačmi výkonu a denníkom Training Peaks, získate na obrazovku svojho M460 informácie o TSS a IF.

Hlavné vlastnosti Polar M460

 • Stúpanie/klesanie pomocou GPS
 • Zdieľanie výsledkov merania na sociálnych sieťach a analýza v ďalších tréningových denníkoch ako je STRAVA, Training Peaks, 
 • STRAVA LIVE SEGMENS
 • TRAINING PEAKS
 • Notifikácie (upozornenia na prichádzajúci hovor, správu v priebehu tréningu)
 • Možnosť pripojiť snímače výkonu PowerTap, PowerMax, Rotor, Quarq, Stages, 4iii, Polar LOOK KEO POWER
 • Vydrž batérie až 16hod pri zapnutej GPS
 • Presný barometrický výškomer dokalibrovávaný dátami z GPS
 • Programovateľné zobrazenie displeja
 • Vyjadrenie náročnosti tréningu a sledovanie zotavenia po tréningu
 • Fitness test a Ortostatický test sledujúcí úroveň aktivity parasympatiku

  Automatická synchronizácia údajov z tréningu medizi účtom POLAR FLOW a vaším účtom na STRAVA. Túto funkciu je potrebné zapnúť v aplikácii STRAVA

  

GPS

Zaznamenáva súradnice pohybu a vy sa tak môžete pozerať v mape na vašu trasu. Mapa je samozrejme súčasťou on-line deníku Polar FLOW, není teda nutné inštalovať nič naviac. GPS ale tak tiež vie merať rýchlosť a vzdialenosť, vie tak tiež pracovat s funkciou auto start/stop, v ktorej si môžete nastavi limit rýchlosti, pri ktorej má M450 prejsť automaticky do pauzy. Do konce roku 2015 bude možné výsledky merania preniesť do populárneho denníku Strava, ktorá má význam pre tých z vás, čo si chcú vyhodnocovať tzv. segmenty - teda úseky trati. Všeobecne majú GPS príjímače bez SIM karty problém s vyhľadaním pozície pri zapnutí prístroj. Polar zaviedol k rýchlemu vyhľadaniu východziu súradnicu funkcie A-GPS. Tá pracuje s dočasnými súbormi, které sa aktualizujú s každou synchronizáciou Polar M450 s denníkom FLOW.

Barometrický snímač

Presnejšie meranie nadmorskej výšky vďaka barometrickému snímaču. Meranie prevýšenia, klesania, zákres profilu trate po prenose dát do denníka. Začiatočná výška sa automaticky kalibruje podľa GPS súradnice. Kalibráciu môžete urobiť tak tiež ručne.

Meranie tepu - nutné mať kúpený pás

Okamžitý tep čo bol ukazateľ aktuálneho zaťaženia. Meranie priemerného a maximálneho dosiahnutého tepu, limity tepu.

Fitnes Test(iba s hrudným pásom)

Test k sledovaniu vývoja kondície.

Ortostatický test(iba s hrudným pásom)

Vysoko sofistikovaná funkcia pracujúca s variabilitou tepu na lekárskej úrovni. Výsledky testov pomáhajú spresniť priebeh regenerácie po tréningu. Určujú, jak dĺho máte po tréningu odpočívať, než vyrazíte na ďalší.

Training Load a Recovery Time(iba s hrudným pásom)

Funkcia ukazuje jak bol náročný tréning, jaký mal prínos a jak dlho je potreba po tréningu odpočívať. To sa potom prejavuje výsledkami meraní z Ortostatického testu.

Blikačka

Malý bezpečnostný prvok, vďaka nemu môžete vidieť, keď sú horšie svetelné podmienky. Blikačka sa aktivuje automaticky alebo ručne. Malá LED je umiestnená v čele cyklopočítača.

Funkcie Polar M460

Meranie tepu(iba s hrudným pásom)

Okamžitý, priemerný, maximálny dosiahnutý tep.
Meranie tepu v tep/min nebo v % z TF max
Priemerný a maximálny tep v úseku

Kalórie

Meranie spotrebovaných kalórií v kcal
Podiel tuku na vydanej energii - motivačný nástroj a spätná väzba určená pre vytrvalosť

Cyklistické funkcie

Okamžitá, priemerná a maximálna dosiahnutá rýchlosť
Priemerná a maximálna dosiahnutá rýchlosť v úseku
Meranie rýchlosti a vzdialenosti prebieha pomocou GPS. Okrem GPS možno využiť i klasické, bezdrôtové snímače rýchlosti vo verzii BlueTooth SMART.

Kadencia, frekvencia šlapania; okamžitá, priemerná, maximálna. K tejto funkcii je nutné dokúpiť snímač kadencie typu BlueTooth SMART

Meranie výkonu s kompatibilnými snímačmi typu BlueTooth SMART

Výškomer

Okamžitá výška, prevýšenie (nastúpané metre), sklesané metre
Meranie výšky barometrickým snímačom
Stúpanie a klesanie v % a v ° (pri použití bezdrôtového snímača rýchlosti; pripravuje sa update, kde by bylo možné tôto funkciu využiť len s GPS)

Batéria

V prvej rade je potreba opäť zdôrazniť, že M460 není jednorázovým produktom tak, ako väčšina ostatných cyklopočítačov s GPS. Akumulátor typu Li-Pol s kapacitou 400mAh udrží Polar M460 v prevoze pri zapnutej GPS a meraní tepu cca 15 hodín. Osadené, kvalitné Li-Pol akumulátory netrpia stratou kapacity v priebehu používania tak, ako lacné Li-ion akumulátory osadzované u konkurečných značiek - bohužiaľ tento fakt, samotný Polar nezdôrazňuje a pritom je pre dlhý život cyklopočítačov dôležitý.

Presnosť meranie tepu je ±1 tep alebo ±1%. Provozná teplota -10°C až +50°C. Citlivosť výškomeru 1m, pričítanie prevýšenia pri zmene nad 5m. Kapacita pamäti na 70 hodin záznamu pri zapnutej GPS, 35 hodin pri zapnutej GPS a použitom snímači výkonu.

Balenie obsahuje

 • Cyklopočítač M460
 • Držiak na riadítka
 • USB kábel

 

Stiahnite si návod na obsluhu v Českom jazyku v formáte pdf: polar_m460_cz.pdf